MONOBLOK(GİZLİ) PANJUR

Ürün Hakkında

Monoblok Panjur Sistemi yaşadığınız mekânı güzelleştirir, yalıtımda yüksek verimlilik sağlar. Monoblok Panjur Sistemini, kordonlu mekanizma, motorlu mekanizma, kordonlu rediktörlü mekanizma veya çevirme kollu mekanizma ile çalıştırmak mümkündür. Ayrıca aynı kutu içerisinde sineklik entegre edilebilme özelliğine de sahiptir. Farklı renklerde üretilebilmektedir.

Her türlü projeye mükemmel bir uyum sağlayan Monoblok Panjur Sistemleri, bina dış yüzeyine taşmayan panjur kutusuyla cephe bütünlüğünü bozmayan tasarımı, doğal ahşap desenli laminasyon kaplama seçenekleri, estetik görünümleri ve işlevsellikleri ile mimari ve dekoratif beklentilerinize uygun çözümler sunar.

PVC monoblok panjur sistemlerini diğer panjur sistemlerinden ayıran en önemli özelliği duvara değil pencere üzerine monta ediliyor olmalarıdır. Bu sebeple, PVC monoblok panjurlar mevcut pvc pencere üzerine uygulanamaz. Pvc Pencerenin montajı yapılırken panjur, pencere üzerine takılır ve pencere ile birlikte monte edilir. Bu nedenle monoblok adını almışlardır.

Monoblok Panjur Sistemleri Ortak Özellikleri

– Ahşap desenli olarak üretilebilmektedir.
– Manuel panjur, elektrik motorlu panjur (elektrikli panjur) ve kumandalı panjur olarak üretilebilmektedir.
– 52 mm ve 39 mm olmak üzere 2 ayrı lamel tipine sahiptir. Lameller PVC ya da alüminyum olabilmektedir.
– Yalıtımı arttırmak için kutu içi strafor kullanılmaktadır.
– PVC Panjur sistemlerinin kullanılması ile pvc pencere güvenliği arttırılmaktadır. Özellikle motorlu panjurların dışarıdan açılması mümkün değildir.
– Panjur, mevcut pvc pencere sisteminin ısı yalıtımını %30 oranında arttırmaktadır.

19 cm’lik panjur kutusu ile en fazla 220 cm yükseklikler kapatılabilirken, 21cm’lik kutu ile 240cm, 23 cm’lik kutu ile ise 260 cm’ye kadar açık alanlar kapatılabilmektedir. 23 cm’lik panjur kutusunun içerisine stor sineklik uygulaması da yapılabilmektedir.