Çelik Konstrüksiyon Tasarım

Çelik Konstrüksiyon Tasarım Hakkında

Çelik Konstrüksiyon Nedir ?

Çelik konstrüksiyon oldukça sık kullanılmasından dolayı bilmeyenlerin merak ettiği bir kavramdır. Kavram bir yapı tekniğini ifade etmektedir. Tekniğin kendisine mahsus özellikleri bulunmaktadır.

Çerçeveye bağlı olarak bulunan bin binada çatı, zemin ve duvarların desteklenmesi için dikdörtgen olarak tasarlanmış bir ızgara içerisinde yapılmış çelik tekniğinin daha fazla gelişmesi, gökdelenlerin ve çok katlı binaların yapılmasını sağlamıştır.

Prefabrikasyon yöntemi olarak Çelik konstrüksiyon kabul edilmektedir. Yapımına başlanacak olan evin ihtiyaçlarının tespit edilmesi ile çelik konstrüksiyon iskeleti önceden hazırlanmaktadır. İnşaatın normal sürecinden daha hızlı bir şekilde yapılmasını ve daha sağlam bir şekilde inşa edilmesini sağlamaktadır.

Haddelenmiş, çelik sütun veya çelik profil kesitleri ince uzun bir şekle getirilir. Böylece yapı içenisin de ki basınca daha dayanıklı olmaktadır. Yapım aşamasında diğer yöntemlere göre farklı olarak ayrıca betonlar ile doldurulmuş olan yuvarlak ve kare çelik borular da bu işlemde kullanılmaktadır.

Çelik olarak inşa edilmiş olan kirişler dış bağlantı elemanları ve cıvata ile sütunlara bağlanır. Çelik kirişler böylece merkezi bir ağ oluşturmaktadır. Bu ağın faydası ise yüksek şekilde inşa edilmiş binaların ayakta kalmasını sağlamasıdır.

Uğur Gencay Çelik Konstrüksiyon bünyesinde ;

– Çelik konstrüksiyon depo

– Çelik konstrüksiyon hangar

– Çelik konstrüksiyon fabrika

– Çelik konstrüksiyon halı saha

– Çelik konstrüksiyon köprü

– Çelik konstrüksiyom camii

Vb. çelik konstrüksiyon yapı tasarımları, uygulamaları hazırlamakta ve projenize en uygun seçeneği sunmaktayız.

Size özel çözümler için bizlerden mutlaka teklif almanızı öneririz.

Projeniz İçin Ücretsiz Teklif Oluşturalım.

Aşşağı da yer alan formu doldurup göndererek size ulaşmamızı sağlayabilir veya bizlere 0532 364 7073  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

[contact-form-7 404 "Bulunamadı"]