Çelik Çatı Nedir ? Çelik Konstrüksiyon Çatı Kurulumu

Çelik çatı birçok alanda kullanılmakta olan çatı türleri arasındadır. Genel olarak kullanım alanı bakımından büyük binalarda kullanıldığı görülmektedir. Kaliteli olması ile bilinen çelik çatı güvenilir olarak bulunmasından dolayı daha fazla tercih edilir. Çelik sac üzerinde yapılmış olması ürünün daha kaliteli olmasını sağlamaktadır. Galvaniz olarak bilinen çelikten üretilmektedir.

Çelik Çatı - Çelik Konstrüksiyon Çatı Örnekleri ;

Çelik Konstrüksiyon Çatı Kullanmanın Faydaları Nelerdir?

• Güvenilirlik; çelik çatı faydası olarak güvenilirlik ilk sırada yer almaktadır. Olabilecek olan doğal afetlere karşı çelik çatı daha dayanıklı bir performans göstermektedir. Güvenilir olmasının sebebi ürünün esneklik seviyesidir.
• Su geçirmemesi; Çelik çatı kesinlikle su geçirmez özelliktedir. Bu durum aşırı yağış durumlarında veya doğal afetlerde kullanıcıları büyük ölçüde rahatlatmaktadır. Diğer çatı türlerinin biraz yoğun yağış altında veya küçük bir afet durumunda kullanıcıları zor duruma düşürdükleri bilinmektedir.
• Havanın dışarıda tutulması; Ürün soğuk veya sıcak havayı kesinlikle dışarıda tutmaktadır. İçerden dışarıya veya dışardan içeriye hava akışı kesilmiş olur. Bu özellik ile kullanım alanı içerisinde hava değişimi fazla olmayacaktır.
• Kolay yanmaz; Yangın gibi durumlarda kolay yanmayan bir üründür. Böylelikle dakikalar içerisinde yangının ilerlemesi önlenmiş olur. Kısa süre içerisinde hızla yayıldığı bilinen yangın için de oldukça iyi bir önlem olarak kullanılır.
• Paslanmaz özelliktedir; Ürün paslanmaz bir özelikte olmasından dolayı kullanım süresi bakımından sizlere uzun bir süre yardımcı olabilecek bir üründür.
• Ekonomiktir; Ürün çelikten üretilmiş olmasından kaynaklı olarak daha ekonomik bir şekilde yapımı sağlanmaktadır. Diğer çatı türleri ile kıyaslandığında daha düşük bir bütçeyle yapıldığı gibi aynı zamanda daha uzun bir süre kullanılabilmektedir.
• Şekillendirilebilir olması; Çatının şekillendirilebilir olması da ayrıca olumlu özellikleri arasında sayılmaktadır.

Çelik Çatı Fiyatları

Çelik Konstrüksiyon Çatı sistemlerinde kullanılan proje içerisinde yer alan detaylara göre fiyatlar değişkenlik göstermektedir.

Siz de çelik konstrüksiyon çatı hizmeti isterseniz bize ulaşabilirsiniz.